BASES   PUBLICA LA TEVA HIST“RIA
INICIS   LLISTAT DE PARTICIPANTS
PREMIS   HIST“RIC DEL CONCURS
CALENDARI   CONTACTE
     
Iniciar Sessiů / Registrar-se|Participants
HIST“RIC DEL CONCURS




SETENA
EDICIÓ

ENHORABONA AL GRUP IONE&LAURA FORMAT PER IONE JORDÀ I LAURA GALERA DE L'IES PLA DE L'ESTANY DE BANYOLES PER GUANYAR LA 7a EDICIÓ DE FICCIONS!! FELICITATS!!

En paraules del jurat són mereixedores d'aquest premi per “l’encert en el disseny de la pròpia història, el diàleg interior del narrador que manté l’atenció del lector i el fa còmplice necessari de la narració”

També volem felicitar a les guanyadores del 2n premi el grup NAIVECH format per Ivette Ortega, Chantal Ortega i Naiara Juan Viles de l'IES Miquel Biada de Mataró
per “la impecable creació d’una atmosfera que desperta l’interés des de la primera línia fins al final del text i per l’original manera de fer transcórrer els temps del relat”





Premi Millor professor:

- Assumpció Espinosa
de l'IES Victoria Kent d'Elx

Premi Popular:

Grup Raskera format per Adrià Rodríguez del Col·legi Xaloc – L’Hospitalet de Llobregat

Premi Especial Ciutat de Barcelona:

Grup Cairo format per Alejandro Perez i Roger Oliveras del Centre Bemen 3 (FP) - Barcelona
Grup Marcela Cruz Támara format per Marcela Cruz del Col·legi Sant Miquel – Barcelona


Premis Territorials:

Catalunya Central:
Grup Berta Sors fortmat per Berta Sors
Vallès Occidental:
Grup Els TOPA format per Xavier Sagrera i Joana Macià
Vallès Oriental:
Grup Somunsgraponers format per Ot Bou i Joan Gámez
Àrea metropolitana de Barcelona: Grup Volani format per Pol Molina
Penedès:
Grup Foix&Sara format per Foix Vendrell i Sara Sánchez
Tarragona:
Grup Aitpema format per Aitana Peso
Terres de l'Ebre: Grup Haribo format per Montse Ferrer
Lleida:
Grup Amitié format per Mar Fillat i Alba Martínez
Pirineus:
Grup Júlianúria format per Núria Pujol i Júlia Sorribes
Eivissa:
Grup Costam format per Miriam Costa
Mallorca: Grup Elisenda format per Elisabet Ballester
Menorca:
Grup Bruno format per Bruno Molina
Alacant:
Grup Carlosgilnegropolar format per Carlos Gil
Castelló: Grup Lucía y Nieves format per Lucía Corral i Mº de las Nieves Segura
València:
Grup MaríaMD format per María Mauro

Professor finalista:

Marta Gost
del Centre Bemen 3 (FP) - Barcelona


Galeria de lliurament de premi Ficcions

 


 





Segueix-nos:
Ajuda:
Qui som
FAQs
Notes de premsa
Contacte
Organitza:
Amb el suport de:
              
Amb la col·laboració de:

[Web creada per Duma Interactiva]