Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq | Publica
DOTZENA EDICIÓ

FICCIONS 2020


CATALUNYA


Millor història Ficcions 2020:

Grup Larian, integrat per Laia Bosch Fontan i Arián Márquez Martínez, de l'Escola Sant Andreu - Manyanet de Barcelona.


Segon Premi:

Grup Anònim(a), integrat per Alba Benjumea Forés, del Col·legi Vilagran de Salt.


Premi Especial Ciutat de Barcelona:

Grup Júlia Antich Climent, integrat per Júlia Antich Climent de l’Escola Sant Andreu – Manyanet de Barcelona.


Premis Territorials:

Anoia – Grup Egagròpila, format per Xavier Canela Ortiz del Col·legi Mestral de Jorba.

Baix Llobregat – Grup Athena format per Abril Castillo Camacho del Col·legi La Mercè de Martorell.

Catalunya Central – Grup LaSALLEManresa1, format per Cristina Landa Oroquieta de La Salle de Manresa.

Empordà – Grup Martí_Mota, format per Martí Mota Llobet de l’Escola Escolàpies de Figueres.

Girona – Grup jimena, format per Ana Jimena Alfaro García de l’IES Sa Palomera de Blanes.

Maresme – Grup tafi_bursell, format per Tafika Bursell Giralt de l’IES d’Argentona.

Osona – Grup Emma C.C, format per Emma Calle Casas de l’Escola Sagrats Cors de Torelló.

Penedès – Grup Double Trouble, format per Laia Xiao Planas Toro i Clàudia Freixedas Cusiné de l’IES Milà i Fontanals de Vilafranca del Penedès.

Pirineus – Grup ficcions88, format per Júlia Closas Ribot de l’Institut La Valira de La Seu d’Urgell.

Tarragona – Grup arannu, format per Arantxa del Sol Granda Lopez, Nuria Gil Sáez i Ana Belen Alonso Sáez de l’IES Berenguer d’Entença de Vandellòs i l’Hospitalet de l’Infant.

Terres de l’Ebre – Grup SomDelTerreno, format per Estela Boïls Loto, Noelia Villegas Blanch i Amaya Solà Morales del Col·legi Sagrat Cor d’Amposta.

Vallès Occidental – Grup AiCiSo_05, format per Aina Civit Soler de l’Escola Marinada de Palau-Solità i Plegamans.

Vallès Oriental – Grup morrigan, format per Ainhoa Núñez Moreno de l’IES Maria Bell-lloc de Bigues i Riells.

Lleida – Grup martapujol, format per Marta Pujol Valls de l’IES La Mitjana de Lleida.

Matarranya – Grup Dos Reis, format per Roser Aragonès Dos Reis de l’IES Matarraña de Vall-de-Roures.

Andorra – Grup NL, format per Noelia Garcia López i Laura Lucia Prados Olmedo, de l’Escola Andorrana de 2a Ensenyança de Santa Coloma.


P
rofessora més motivadora de Catalunya:

Judit Massana de l'Escola Sant Andreu - Manyanet de Barcelona.

 

ILLES BALEARS


Millor Història de les Illes Balears i Millor Història d’Eivissa:

Grup Pempem, format per Paula Bermejo i Maria Juan del Col·legi Mestral d’Eivissa.


Millor Història Mallorca:

Grup Meraki, format per Adrián Weichselgartner del Col·legi Sant Pere de Palma.


Millor Història Menorca:

Grup Aina Riudavets, format per Aina Riudavets del CC Sant Francesc d’Assís de Ferreries.


Segona Millor Història Eivissa:

Grup Sentiments en paper, format per Albert Cardona i Chiara Eivissa de l’IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà.


Segona Millor Història Mallorca:

Grup Miquela, format per Joana Miquela Bordoy de l’IES Felanitx de Felanitx.


Segona Millor Història Menorca:

Grup  LITE, format per Aina Grau i Maria Moll de l’IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella.


Professora més motivadora de les Illes Balears:

Fani Marí del Col·legi Mestral d’Eivissa.

 

PAÍS VALENCIÀ


Millor Història del País Valencià i Millor Història de Castelló:


Grup Pabloper, format per Pablo Pérez Urquizu de l’IES Ramón Cid de Benicarló.


Millor Història d’Alacant:

Grup Gemmiti, format per Gemma Vilches Lozano de l’IES Cayetano Sempere d’Elx.


Millor Història València:

Grup Taller La Masia5, formar per Bilal Merhabaoui Bouzama, David Soriano Galindo i Joan Ballester Muñoz del Centre Privat La Masia de Museros.


Segona Millor Història de Castelló:

Grup Sancho, format per José Sancho Jiménez de l’IES Bovalar de Castelló de la Plana.

Grup Mitjons, format per Sara Mestre Forés i Candela Romero Porred de l’IES Ramón Cid de Benicarló.


Segona Millor Història d’Alacant:

Grup Docstark, format per Álvaro Palomera Raez i Nadia Victoria García Belkhatir de l’IES Cayetano Sempere d‘Elx.

Grup Mariaabc_, format per María Berenguer Chamorro del Col·legi San José Artesano d’Elx.


Segona Millor Història de València:

Grup Clara Tejón, format per Clara Tejón González de l’IES El Quint de Riba-Roja de Túria.


Professores més motivadores del País Valencià:

Maribel Rovira, de l’IES Ramón Cid de Benicarló

Rosanna Garcia Carbonell, del Col·legi San José Artesano d’Elx.


INICIA SESSIÓ
Grup 
Contrasenya 


No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS0545
Usuaris registrats
 
TRIA EL TEU INICI
El secret del Bosc Vell
DINO BUZZATI  109 grups
Uns quants dies de novembre
JORDI SIERRA I FABRA  63 grups
La Faula
GUILLEM DE TORROELLA  33 grups
L’assassí que estimava els llibres
MARTÍ DOMÍNGUEZ  120 grups
Sobre la terra impura
MELCIOR COMES  46 grups
VIDEO
















Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
              

Amb la col·laboració de:

          




* amb el suport de fons de la Junta d’Herències de la Generalitat de Catalunya

[Web creada per Duma Interactiva]