Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | NotŪcies | HistÚric del concurs | Contacte i Faq | Publica
ONCENA EDICI”
FICCIONS 2019

CATALUNYA

Primer Premi:
Grup Parabatais format per Julieta Iriarte, Zaira Pérez i Emma Villarejo de l’Institut Sant Andreu de Sant Andreu de la Barca

Segon Premi:
Grup jaumeviladoms_02 format per Emma Abella, Núria Valera i Judith Prados de l’IES Jaume Viladoms de Sabadell

Premi Especial Ciutat de Barcelona:

•    Grup Pseudònim format per Berta Fitó del Col·legi Lestonnac de Barcelona
•    Grup paulaandurell format per Paula Andurell de l’Escola Sant Andreu Manyanet de Barcelona

Premis Territorials:
Lleida - Grup abril.capdevila format per Abril Capdevila de l’IES Joan Solà de Torrefarrera
Terres de l'Ebre - Grup PenTruCat format per Dídac Boldó, Andreea Macovei i Jesús Monch de l’Institut Dertosa de Tortosa
Girona - Grup montessoripalau format per Mariam Harb, Istar Palacios i Marta Sunyer de CCE Montessori-Palau de Girona
Vallès Oriental - Grup salomé format per Eva Navarro de l’IES Maria Bell-lloc de Bigues i Riells
Tarragona - Grup Alright format per Alba Beguer, Andreu Faro i Noelia Torres de l’IES Vila-Seca de Vila-Seca
Maresme - Grup Julia.holguera format per de l’Escola Freta de Mataró
Penedès - Grup Double Trouble format per Clàudia Freixedas i Laia Xiao de l’Escola Vedruna Sant Elies de Vilafranca del Penedès
Catalunya Central - Grup MARTISEdLR format per Martí Gruas de l’Escola Arrels II de Solsona
Empordà - Grup Innombrable format per Mónica Martínez de l’IES La Jonquera de La Jonquera
Catalunya Nord - Grup Mae Sales format per Mae Sales de l’School Charles Renouvier de Prades
Matarranya - Grup mariapilarserres format per Maria Pilar Serres de l’IES Matarranya de la Vall de Roures


Professor Motivador:
Neus Chavarria de l’Escola El Cim de Terrassa

Professors/es motivadors/es finalistes:
Alba Reñé de l’IES Marius Torres de Lleida
Araceli Aguiló de l’IES de Deltebre
Carles Garcia de l’IES Ribera Baixa d’El Prat de Llobregat
Elisenda Martí Casanovas del Col·legi Sant Miquel de Barcelona
Gemma Barrionuevo del Col·legi Canigó de Barcelona
Helena Ruiz Solano de l'Escola La Salut de Sabadell
Imma Gilibets de l’Escola Arrels II de Solsona
Jaume Prat de Maristes Valldemia de Mataró
Olga Tribulietx de l’IES La Jonquera de La Jonquera
Rosa Sagalés de l’IES Vil·la Romana de La Garriga
Rosa Serrano de La Salle de Manresa
Sílvia Martí de La Salle Cassà de Cassà de la Selva




ILLES BALEARS

Millor història de les Illes Balears i 1r premi d'Eivissa:
Grup saturnjdr format per Francesca Hernández, de l’IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Segona Millor Història de les Illes Balears i 1r premi de Mallorca:
Grup Mallorca-eterna format per Carlos Burguera, del Col·legi Sant Antoni Abat - Son Ferriol
Tercera Millor Història de les Illes Balears i 1r premi de Menorca:
Grup Pollastre & Fusta format per Paula Nicole Velasco Galapon i Laura Valentina Álvarez Vásquez, del Col·legi Sant Josep – Maó


Segon premi Mallorca:
Grup Soldat_Literari format per Yasmina Mahsis, de l’IES Santa Margalida
Segon premi Eivissa:
Grup daia format per Jordi Tur Silverio, de l’IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Segon premi Menorca:
Grup irene riudavets format per Irene Riudavets Sintes, de l’IES Josep Miquel Guàrdia – Alaior


Premi professor/a més motivador/a de les Illes Balears:
Sònia Alarcón, de l’IES Sant Agustí d'Eivissa




PAÍS VALENCIÀ


Millor Història del País Valencià:

Grup Marco Ruiz format per Marco Ruiz de l’IES El Ravatxol de València

Primer premi Alacant:
Grup Blancaneus, de l’IES Misteri d’Elx
Segon premi Alacant:
Grup Pupus, de l’IES Cayetano Sempere

Primer premi Castelló:
Grup Les Sensebarret, de l’IES Ramón Cid
Segon premi Castelló:
Grup MAO, de l’IES Ramón Cid

Primer premi València:
Grup Aitessa, de l’IES Almussafes
Segon premi València:
Grup Lucia Garrido Mañez, de l’IES Laurona

Millor Professor/a País Valencià:

Maria del Carmen Navarro, de l’IES Cayetano Sempere l'Elx


 
INICIA SESSI”
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS3801
Usuaris registrats
 
TRIA EL TEU INICI
Curial e GŁelfa
AN“NIM  267 grups
La felicitat díun pollastre a líast
MARTA SOLDADO  331 grups
Les paraules ferides
JORDI SIERRA I FABRA  477 grups
La Bruixa
CAMILLA LńCKBERG  979 grups
Estudi en lila
MARIA ANT“NIA OLIVER  179 grups
VIDEO










Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | NotŪcies | HistÚric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
                   

Amb la col·laboració de:
               

[Web creada per Duma Interactiva]