Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | NotŪcies | HistÚric del concurs | Contacte i Faq | Publica
SETENA EDICI”

ENHORABONA AL GRUP IONE&LAURA FORMAT PER IONE JORDÀ I LAURA GALERA DE L'IES PLA DE L'ESTANY DE BANYOLES PER GUANYAR LA 7a EDICIÓ DE FICCIONS!! FELICITATS!!

En paraules del jurat són mereixedores d'aquest premi per “l’encert en el disseny de la pròpia història, el diàleg interior del narrador que manté l’atenció del lector i el fa còmplice necessari de la narració”

També volem felicitar a les guanyadores del 2n premi el grup NAIVECH format per Ivette Ortega, Chantal Ortega i Naiara Juan Viles de l'IES Miquel Biada de Mataró
per “la impecable creació d’una atmosfera que desperta l’interés des de la primera línia fins al final del text i per l’original manera de fer transcórrer els temps del relat”





Premi Millor professor:

- Assumpció Espinosa
de l'IES Victoria Kent d'Elx

Premi Popular:

Grup Raskera format per Adrià Rodríguez del Col·legi Xaloc – L’Hospitalet de Llobregat

Premi Especial Ciutat de Barcelona:

Grup Cairo format per Alejandro Perez i Roger Oliveras del Centre Bemen 3 (FP) - Barcelona
Grup Marcela Cruz Támara format per Marcela Cruz del Col·legi Sant Miquel – Barcelona


Premis Territorials:

Catalunya Central:
Grup Berta Sors fortmat per Berta Sors
Vallès Occidental:
Grup Els TOPA format per Xavier Sagrera i Joana Macià
Vallès Oriental:
Grup Somunsgraponers format per Ot Bou i Joan Gámez
Àrea metropolitana de Barcelona: Grup Volani format per Pol Molina
Penedès:
Grup Foix&Sara format per Foix Vendrell i Sara Sánchez
Tarragona:
Grup Aitpema format per Aitana Peso
Terres de l'Ebre: Grup Haribo format per Montse Ferrer
Lleida:
Grup Amitié format per Mar Fillat i Alba Martínez
Pirineus:
Grup Júlianúria format per Núria Pujol i Júlia Sorribes
Eivissa:
Grup Costam format per Miriam Costa
Mallorca: Grup Elisenda format per Elisabet Ballester
Menorca:
Grup Bruno format per Bruno Molina
Alacant:
Grup Carlosgilnegropolar format per Carlos Gil
Castelló: Grup Lucía y Nieves format per Lucía Corral i Mº de las Nieves Segura
València:
Grup MaríaMD format per María Mauro

Professor finalista:

Marta Gost
del Centre Bemen 3 (FP) - Barcelona

Finalistes:

Grup Ainalaia format per Aina Berbel i Laia Blasco Grup Xesca Fernandez format per Xesca Fernàndez
Grup Aquarium format per Júlia Segarra i Alba Muños Grup Bigwords format per Javier Rollano, Conchi Bergillo i Paula Planas
Grup Pardals de Terra format per María Carla Balmaseda Grup Fercs format per Fernando Espin
Grup Nenesguapes format per Paula Trasserra, Gaia Casas i Cristina Molina Grup Rogermario format per Roger Laguarta
Grup Kai y Matt format per Aarón Segarra I Yeizel Segarra Grup Lauras2 format per Laura Guevara I Laura Hernández
Grup Marcomarina format per Marco Luis Lievers i Marina Serrano Grup Guillem Bru Ribera format per Guillem Bru
Grup S’alou format per Inma Carmona I Isabella Restrepo Grup Clavelinas format per Andrea Arenas i Laura Portales
Grup Gina Solà format per Georgina Solà Grup Patry2702 format per Patricia Cabot
Grup Jofre Urgelés format per Jofre Urgelés Grup Vam15 format per Ana Zapatero, Vanessa De Pedro i Mireia Purtí Romero
Grup Paulamm25 format per Paula Martínez Grup Elisenda format per Elisabet Ballester
Grup Bea.salvans format per Beatriz Salvans Grup Carlotafilella format per Carlota Filella
Grup TPPA format per Teresa Perreau Grup Christian format per Christian Almela
Grup Lapush format per Paula Martínez Grup Pim Pam Pum format per Laia Pich, Mariona Rodà i Laura Filbà
Grup Ariadna Martïnez format per Ariadna MartInez Grup MariaLaia format per Maria Barber i Laia Barceló
Grup IvanSM99 format per Ivan Samper Grup CristinaBastida format per Cristina Bastida
Grup Carolinaramirez format per Carolina Ramírez Grup Mila_bvb37 format per Milagros Gómez
Grup Contrasenya format per Paula Campos, Laïs Léa Biasotto I Sílvia Ondoño Grup Jojuno format per Jordina Ballesteros, Noelia Blasco i Judith Llevot
Grup Juditclaus format per Claudia Iglesias i Judit Micó Grup Pequesaltamontes format per Regina Camprubí
Grup Polxivi format per Pol Xivillé i Pau Elias Prats Grup Jgrebol format per Joan Grebol
Grup Noeliiaps format per Noelia Perálvarez Grup Literatura format per Marc Padrós
Grup Crisji_3 format per Cristina Jiménez Grup Olga Martí format per Olga Martí
Grup Sara Clota format per Sara Clota Grup Diana Moscoso format per Diana Moscoso
Grup Mariona Bonsfills format per Mariona Bonsfills Grup Apòstrof format per Ana Vázquez, Marta Villanueva i Júlia Villagrasa
Grup Amazones format per Laia Julià i Mariona Jané Grup Pablo Ulldemolins format per Pablo Ulldemolins
Grup Oacunacanals format per Oscar Acuña Grup Maris format per Joana Vallés, Agnès Galán i Emma Vidaurreta
Grup Bessones98 format per Maite Torres i MªCarmen Torres López Grup _luciaperez7 format per Lucía Vergara
Grup Gisela format per Gisela Simon Grup Winter format per Zoubida Azfan
Grup Núria Solà Cols format per Núria Solà Grup Albs format per Alba Bras
Grup InesSunyer format per Inès Sunyer  



Galeria de lliurament de premi Ficcions

 


 MOLTES GRÀCIES A TOTS I TOTES PER PARTICIPAR!




Recordeu que ens podeu seguir al Facebook i al Twitter per enterar-vos de les darreres novetats del concurs!!

 





INICIA SESSI”
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS3801
Usuaris registrats
 
TRIA EL TEU INICI
Curial e GŁelfa
AN“NIM  267 grups
La felicitat díun pollastre a líast
MARTA SOLDADO  331 grups
Les paraules ferides
JORDI SIERRA I FABRA  477 grups
La Bruixa
CAMILLA LńCKBERG  979 grups
Estudi en lila
MARIA ANT“NIA OLIVER  179 grups
VIDEO










Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | NotŪcies | HistÚric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
                   

Amb la col·laboració de:
               

[Web creada per Duma Interactiva]