Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq | Publica
SEGONA EDICIÓ
Els guanyadors de la segona edició de Ficcions




El guanyador, Álvaro Jiménez Camarena, del col·legi Maristes de Girona, rep el primer premi, Sergi Ritort i Casado, de mans d’Edgar Cantero




Pau Vidal fa entrega del segon premi a la segona classificada, Marta Blasco Porto, de l’IES Torras i Bages de L’Hospitalet de Llobregat

PREMIS TERRITORIALS

L’edició d’enguany ha volgut reconèixer també, junt amb alguns Ajuntaments i institucions dels territoris de parla catalana, l’esforç dels participants apropant-nos a la seva escola, premiant la millor història de cada població o territori. Les millors històries van ser:

TERRITORI ELS PIRINEUS
- Somiadora: La Seu d’Urgell- IES Joan Brudieu.
Celia Garriga Bonnín.

TERRITORI GIRONA
- Holden: Girona- Col·legi Els Maristes.
Alvaro Jiménez Calmarena.

TERRITORI BAGES
- In Verbi Gratia: Manresa- IES Guillem Catà.
Alba Durán Sanguino.

TERRITORI OSONA

- Els apostrofats: Sant Pere de Torelló - Escola Sagrats Cors.
Gemma Cuatrecasas Font, Jordi Crous Sabidó, Sara Rodríguez Collazo.

TERRITORI MONTSERRATÍ
- Neith : Esparraguera- IES El Cairat.
Laura Martín Dinarès.
Premi Martorell
- The Dreamers: Martorell- Col·legi “La Mercè”.
Georgina Benavente Aparicio, Irena Palou Julibert i Anna Tarragó García.

TERRITORI VALLÈS
- Papallona_negra: Terrassa- Col·legi Tecnos.
Laia Miranda Elias.

TERRITORI MARESME
- Flors de maig: Mataró- IES Miquel Biada.
Maria Roser Macià Alcalde, Judit Garriga Batlle, Alba Sánchez Naharro.

TERRITORI BARCELONA
- Narlma: Barcelona- IES Príncep de Girona.
Núria Ejidos Plaja.

TERRITORI DELTA DEL LLOBREGAT
- Escritoreta: Hospitalet del Llobregat- IES Torres i Bages.
Marta Blasco Porto.

TERRITORI LLEIDA
- Roiginegre: Lleida- Col·legi Episcopal.
Maria Gràcia Larrégola i Neus Farré Jordana.

TERRITORI CAMP DE TARRAGONA
- Ànima Ingènua: Reus- IES Gabriel Ferrater.
Maria Moncusí Pino, Anna Cortadelles Adzerias i Marc Barceló de Tost.

TERRITORI TERRES DE L’EBRE
- Històries: Tortosa- IES Joaquim Blau.
Sandra Gas Martí.

INICIA SESSIÓ
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS0363
Usuaris registrats
 
TRIA EL TEU INICI
Bitllet d’anada i tornada
GEMMA LIENAS  128 grups
El Navegant
JOAN-LLUÍS LLUÍS  29 grups
Canto jo i la muntanya balla
IRENE SOLÀ  12 grups
Història de Leandre i Hero
JOAN ROÍS DE CORELLA  18 grups
Kafka i la nina que se’n va anar de viatge
JORDI SIERRA I FABRA  27 grups
VIDEO










Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
              

Amb la col·laboració de:
              

[Web creada per Duma Interactiva]