Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq | Publica
SISENA EDICIÓ
Moltes Felicitats al grup "Duet de lletres" format per la Joana Macià i el Xavier Sagrera de l'escola Industrial de Sabadell, guanyadors de la 6a edició de Ficcions!

En paraules del jurat són mereixedors del primer premi per la precisió en el dibuix dels personatges, per l'ús d'un llenguatge precís i ric (que delata que han llegit molt!) i per una sorprenent maduresa narrativa, gairebé impròpia de l'edat.

I el premi a la segona millor història va ser pel grup Cal·líope format per la Mireia Llardén, el Toni Vila i la Mireia Venancio, de l'escola Maria Immaculada de Tremp per la fantasia a l'hora d'imaginar mons literaris coherents, per l'alegria en el relat d'uns personatges molt identificats amb el seu ambient i per l'habilitat de mantenir un ritme narratiu que no decau :)

 

Premi popular:

- Marisa Cid (Marisa)

Premi especial Ciutat de Barcelona:

- Valentina Barea (Valentinabarea)

- Cecilia Millan i Pere Vallribera (CeciPere1436)

Premis territorials:

- Catalunya Central:  Lucas Lozano i Román Aranyó (Sipdre-nma)

- Maresme: Ivette Ortega, Chantal Ortega i Naiara Juan (Naivech)

- Girona: Arnau Quintana (Arnauquinta)

- Tarragona: Berta Fàbregas i Marta Martínez (Pixis)

- Alacant: Irene Medinilla, Ana Lucena i Silvia Márquez (Dandelions)

- Castelló: Pablo Ulldemolins (PabloUlldemolins)

- València: Ignasi Belarte, Antoni Solera i Elena Micaela (Moñoman)

- Mallorca: Laia Sancho i Francina Arrom (Francina-laia)

- Menorca: Clara Olives i Laura Herraiz (Brisardent)

Finalistes d'Honor:

- Víctor Ramón (Victorturwig99) - Júlia Ferrer (Julieta)
- Oriol Valera i Àlex Montserrat (Satanikorp) - Maria Alsina (Maria Alsina Carmona)
- Luis Romero, Pau Civill i Romaissa Boukhzar (RomaissaLuisPau) - Alexandra Gironès i Irene Latorre (Irale)
- Cristina Pérez (MeissaInTheSky) - Pau Arcos i Dani Donate (Danipau)
- Wilhelm Buchholz (Guillem Buchholz) - Marc Abella (Scylla16)
- Helena Valls (Helen) - Ariadna Rodés (9Ariadna Rodés)
- Marina Monsó, Laura Caballé i Olga Bautista (Callom) - Irene Romera i Laura Olives (MIL3)
- Bernat Ginot (Bernat.ginot) - Ingrid Labata (Ingrid Labata)
- Aina Franch i Laia Salvador (Alfs) - Andrea Melà i Montserrat Segués (Anmo99)
- Maria Just (Mjust) - Nerea Horcajada, Joana Iglesias i Carina Melisa (Laxupipadi)
- Ana de Rosselló (Anadr) - Jana Farran (Jana1999)
- Laura Gotarra i Núria Garriga (Speedyraptor) - Edgar Cotes (Edgarcotes)
- Cristina Ibernon (Crisiber) - Guillem Donadeu (Guillem Donadeu)
- Marc Oliveras i Carla Badia (Carla/Marc) - Mario García, Jonathan Ruiz i Arturo Juan (Arjoma16)
- Foix Vendrell i Sara Sánchez (Foix&Sara) - Judit Escudero, Lucia Felipe i Inés Blanquer (La perfecta Armonia)
- Laura Montells i Alba Mataró (Lauralba) - Ginebra Espín i Beatriz Lillo (Gibenetriz)
- Fausto Jibajas (Fausto Jbajas) - Belén Pons (Belén Pons Luis)
- Clàudia Sala (ClàudiaSalaSardans) - Raymond Iana i Lydia Catalán (RaymondL)
- Clàudia Martínez (Csoraalys) - Bartolomé Cazador, Mateu Jover i Nicolás Tugores (Nimato)
- Thanh Son Oliver (Thanhsonoliver) - Alina Rylka, Katalin Esperança i Elisabet Ballester (Aficionades)
- Afra Boix i Judit Gálvez (Jufra) - Lluis Piña i Javi Moragues (Pym)
- Jaume Creus (JaumeCreusMarull) - Andrea Grau i Núria Gómez (Agavela.sc@gmail.com)
- Tània Matas i Anna Jordà (AnnaTània) - Maria Aldrover, Caterina Maria Galmés i Joana Maria Manresa (Enjoy)
  - Lucia León i Miquel Gil (Bonnie & Clyde) 

Galeria de lliurament de premi Ficcions



 


INICIA SESSIÓ
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS0359
Usuaris registrats
 
TRIA EL TEU INICI
Bitllet d’anada i tornada
GEMMA LIENAS  125 grups
El Navegant
JOAN-LLUÍS LLUÍS  29 grups
Canto jo i la muntanya balla
IRENE SOLÀ  12 grups
Història de Leandre i Hero
JOAN ROÍS DE CORELLA  17 grups
Kafka i la nina que se’n va anar de viatge
JORDI SIERRA I FABRA  27 grups
VIDEO










Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
              

Amb la col·laboració de:
              

[Web creada per Duma Interactiva]