Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq | Publica
140 HISTÒRIES FINALISTES DE FICCIONS

Ja tenim tots els grups finalistes del concurs!  Enhorabona :)

Al llarg dels propers dies us enviarem les invitacions per a cada acte de lliurament de premis

Voleu tornar a veure l'acte de lliurament de premis d'ahir a La Pedrera? Ho podeu fer fent click aquí :)




FINAL MENORCA - 16 de MAIG (Consell Insular de Menorca)

Primer Premi Menorca:
- Grup 
MariaLux format per Maria Barber Olives i Laia Barceló Moll de l'IES Joan Ramis i Ramis de Maó

Segon Premi Menorca:
- Grup Aaron VV format per Aaron Vaquero Vinent del Col·legi Concertat Sant Josep de Maó
- Grup Giselamedcar format per Gisela Medina Carbonero de l'IES Josep Maria Quadrado de Ciutadella

Finalistes:
- Grup
blagecla format per Clara Arguimbau Marqués, Blanca Cano Colomar i Gemma Salord Ferrer de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
- Grup C4PS DE F4VA format per Bernat Juaneda Moll i Albert Pons Benejam del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella
- Grup Chik format per Marta Bosch Peón i Ana Serrano Llorens de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
- Grup ClaChaTe format per Chantal Cavaller Dove, Clàudia Marquès Bertran i Teresa Torrent Pallicer del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella
- Grup ÉrikaMariaRAna format per Maria Rosa Caules Seguí, Ana Gelabert Martínez i Érika Vickers Piñón del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella
- Grup GIB2 format per Immaculada Lluch Sintes, Gemma Ramis Benejam i Blanca Triay Carretero del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella
- Grup peripatetics format per Francina Moll Faner, Júlia Moll Pons i Clara Soler Hernando de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
- Grup Rosi format per Auxiliadora Coll Marquès i Roser Moll Mascaró de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
- Grup rox_ format per Aina Cladera Lluch del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella
- Grup starships format per Georgina Masanés Pons del Col·legi Concertat Sant Josep de Maó
- Grup womenpower67 format per Gemma Barceló Oliva, Claudia Gracia Soriano i Anna Martínez Rodríguez del Col·legi N.S de la Consolació de Ciutadella




FINAL EIVISSA - 17 DE MAIG (Auditori Cas Serres)

Primer Premi Eivissa:
- Grup
snowtaco69 format per Tanit Güell Prats i Coral Rico González de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà

Segon Premi Eivissa:

- Grup
Patri_Haydee format per Patricia Díaz Ibáñez i Haydée Aixa Mascaró Roselló de l'IES Sa Blanca Dona d'Eivissa

Finalistes:
- Grup
21pilots format per Guilherme Bernart i Milenka Holgado de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà
- Grup JoanNicolas_HD2001 format per Nicolás Rettig Vargas i Joan Ribas Valencia de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà
- Grup Marianne format per Roxanne Fonacier i Jenni Martin de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà
- Grup UE. Sant Josep format per Marc Suñer Marí i Joan Tur Llorens
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà



FINAL MALLORCA - 18 DE MAIG
(Palma Arena)

Primer Premi Mallorca:
- Grup
Azazel format per Gabriel Rosselló Salleras de l'IES Mossèn Alcover de Manacor

Segon Premi Mallorca:
- Grup
NoeliaZhang format per Noelia Zhang de l'IES Pau Casesnoves d'Inca
- Grup
Utopia format per Martí Garcia Herrera de l'IES Joan Maria Thomàs de Palma

Finalistes:

- Grup
aguedainhoa format per Ainhoa López Fernández i Agueda Serra Verdera del Col·legi La Porciúncula d'Es Pil·larí
- Grup aina.albis format per Aina Albis Fernández de l'IES Joan Alcover de Palma
- Grup Antojo format per Ana Maria Fluxá Monten i Toni Jaume Salas del Col·legi La Porciúncula d'Es Pil·larí
- Grup Caminantsdelcel format per Antònia Maria Axartell Carsi, Antònia Maria Axartell Gomez i Ione Seguí Molina de l'IES Guillem Cifre de Colonya de Pollença
- Grup Carla, Laura i Julia format per Julia Gallo Escudero, Carla González Mateos i Laura de Prada Valenzuela del Colegio San Cayetano de Palma
- Grup GraeciSemidei format per Miquel Maimó Vidal i Francesc Miquel Obrador Artigues de l'IES Felanitx de Felanitx
- Grup Hoah format per Núria Pérez Miró de l'IES Damià Huguet de Campos
- Grup Saül format per Mateu Fiol Arcas del Col·legi San Agustín de Palma
- Grup tresmars format per Ylian Morillas Cano, Maria Servera Fuster i Laura Vicens Pont de la Cooperatuva Es Lledoner de Felanitx
- Grup TriSouL format per Alejandro Bennassar Oliver i Carlos Moscardó Forga del Colegio San Cayetano de Palma
- Grup
verdmaragda format per Maria Àngels Axartell Carsi, Maria Àngels Llobera Gonzàlez i Roser Seguí Molina de l'IES Guillem Cifre de Colonya de Pollença
 

Millor Història de les Illes Balears:

- Grup Azazel format per Gabriel Rosselló Salleras de l'IES Mossèn Alcover de Manacor

Segona Millor Història de les Illes Balears:

- Grup MariaLux format per Maria Barber Olives i Laia Barceló Moll de l'IES Joan Ramis i Ramis de Maó

Tercera Millor Història de les Illes Balears:

- Grup snowtaco69 format per Tanit Güell Prats i Coral Rico González de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí Des Vedrà



FINAL VALÈNCIA - 23 DE MAIG (Octubre Centre de Cultura Contemporània)

Millor història del País Valencià:
- Grup
mtpascual format per María Teresa Pascual Galiano de l'IES San Vicente de Sant Vicent del Raspeig

Primer Premi Alacant:
- Grup
alvarcampello format per Àlvar Campello Miralles de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup
Palomarichartlo8 format per Paloma Richart López de l'IES Pascual Carrión de Sax

Primer Premi Castelló:
- Grup
Inter-ficcions format per Laura Guillamón Ferrer i Sarah Rey Sancho de l'IES Pere Boïl de Manises
- Grup
Kalea format per Lucía Sanz Espert del Centre Privat Pureza de María d'Ontinyent

Primer Premi València:
- Grup MARASA format per Marta Aicart Pauner, Sara Herrero Gilabert i Raquel Ordovás Forés del Centre Privat La Salle de Benicarló
- Grup
mcastillop format per Maria Castillo Persiva del Centre Privat Seminari Menor Diocesà Mater Dei de Castelló

Finalistes:
- Grup
01sama format per Samuel Moya Rodríguez de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup A2
format per Aitana Hernández García i Antonia Ruano Company de l'IES San Vicente de Sant Vicent del Raspeig
- Grup AbAn
format per Abril Mercadal Mole i Angela Maria Muñoz Anton de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup aitor25ac
format per Aitor Alonso Castillo de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup alisemperez
format per Alicia Sempere Pérez de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup Alridy
format per Alba Cerdá Torres, Andrea Martínez Delicado i Miriam Quiles Candela de l'IES Misteri d'Elx
- Grup arancha
format per Arancha Díaz Abad del Centre Privat Jesús María de València
- Grup biliandjimi
format per Alejandro Garcia Simao i David Jiménez Diaz de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup capdesuros
format per Miriam Antón martínez i Ana María Pérez Sarrión de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup CarlosVisionFive
format per Carlos Gil Falcó i Manuel Pedrajas Prats de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup CMO
format per Óscar García Alsina, Candela Romero Porres i Marta Tabuenca Alberich de l'IES Ramón Cid de Benicarló
- Grup ForésPlaValls
format per Judit Forés Beltran, Judit Pla Alsina i Esther Valls Boubault de l'IES José Vilaplana de Vinaròs
- Grup joanvaleriaiaina
format per Aina Blasco Forner, Joan Forner Lafuente i Valeria Parra Fuentes de l'IES de Massamagrell
- Grup
Jose Such
format per Jose Such Orquín de l'IES Bellaguarda d'Altea
- Grup
Los Minolos
format per Claudiu Cristian Chifan, Sergi Falcó Arquimbau i Alejandro Lidón Gargallo de l'IES Vila-roja d'Almassora
- Grup mariabasan
format per Marina Abadía Sánchez de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup
Marina Triana
format per Triana López Valverde i Marina Martínez Oviedo de l'IES San Vicente de Sant Vicent del Raspeig
- Grup MAS16
format per Silvia Bejarano Escolano, Ana Victoria Cano Hurtado i Marian Gálvez Llorca de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Grup
Nudia
format per Núria Haba Fernàndez i Lidia Samaniego Carmona del Centre Privat Nuestra Señora del Monte Sión de Torrent
- Grup raquel 2
format per Raquel López Caballero de l'IES El Vinalopó de Novelda
- Grup sarabi
format per Sara Blay Igual de l'IES Laurona de Llíria
- Grup sofiusha_ml
format per Carlota Molina Lago i Sofia Molina Lago de l'IES Juan Bautista Porcar de Castelló de la Plana
- Grup thealesd
format per Alejandro Quiles Abellán de l'IES Victoria Kent d'Elx



FINAL CATALUNYA - 25 DE MAIG (La Pedrera)

Primer Premi i Millor Història de Catalunya:
- Grup asn94 format per Andrea Soler Núñez de l'IES Montgrí de Torroella de Montgrí

Segon Premi:
- Grup
dqvid format per David valero Mateo de Maristes Girona de Girona
- Grup Genís format per Genís Rodríguez Graells de l'IES Hug Roger III de Sort
- Grup
Jordina format per Jordina Escofet Vera de l'IES Sant Feliu de Guíxols de Sant Feliu de Guíxols

Premi Especial Ciutat de Barcelona:
- Grup
Sorra de platja format per Sofia Catalan Garcia i Elisabet López Pallàs de l'IES Costa i Llobera de Barcelona

Millor Història de les Illes Balears:
- Grup Azazel format per Gabriel Rosselló Salleras de l'IES Mossèn Alcover de Manacor

Millor Història del País Valencià:
- Grup mtpascual format per María Teresa Pascual Galiano de l'IES San Vicente de Sant Vicent del Raspeig


2001mariaferran IES Jaume Callís Barcelona
Abuchuckou Escola Santa Anna - Eixample Barcelona
AIDA Escola Anoia Barcelona
alba cuenda Betúlia Escola Barcelona
alemel IES d'Alella Barcelona
ambp2asantlluis Col·legi Sant Lluís de Pla i Amell (Manyanet) Barcelona
Ambre Col·legi Canigó  Barcelona
ArnauS Andersen Galdós Barcelona
belensoley Col·legi Canigó  Barcelona
Biel26 IES d'Argentona Barcelona
bleda-assolellada Betúlia Escola Barcelona
Celia IES Baix Montseny Barcelona
Criscanigo Col·legi Canigó  Barcelona
els escriptors Escola El Cim Barcelona
Emma Bote IES Carles Vallbona Barcelona
F4ZE_PoL_K4LlAi IES Costa i Llobera Barcelona
I&B IES Montserrat Colomer Barcelona
icmc6asantlluis Col·legi Sant Lluís de Pla i Amell (Manyanet) Barcelona
joseph.rojas Escola Pia de Calella Barcelona
JRQ2001 Col·legi Canigó  Barcelona
Judit Moya IE Les Vinyes Barcelona
L_M IES XXV Olimpíada Barcelona
La patata kawaii Col·legi Sant Joan Bosco - Salesians Sabadell Barcelona
Landon Escola Cultura Pràctica Barcelona
Lauracasanova IES Costa i Llobera Barcelona
leivpa IES Carles Vallbona Barcelona
L'espurna Montcau-la Mola Barcelona
maracarlosmarta INS Sant Andreu  Barcelona
mpr2876 IES Montserrat Colomer Barcelona
Musarum poetae Escola Verge de la Salut Barcelona
Nico Dominiques de l'ensenyament - Nuestra Señora del Rosario  Barcelona
Nuriapc Col·legi Mare de Déu del Carme  Barcelona
oscarsangil IES Carles Vallbona Barcelona
PrinceMasters Col·legi San Francisco Barcelona
sallemanresa12 La Salle Manresa Barcelona
sallemanresa7 La Salle Manresa Barcelona
sara_2434 Institut La Sínia  Barcelona
sarams Col·legi Sant Miquel Barcelona
Shuna Sagrats Cors Centelles Barcelona
Sinners Escola Marinada  Barcelona
Stella Canigó Col·legi Canigó  Barcelona
Victoria Escola L'Avet Roig Barcelona
A. B. Ortega Maristes Girona Girona
ainaarnall02 Escola Vedruna - Palamós Girona
bernadas SIN Joan Triadú Girona
CDMz800JA Escola Cor de Maria Girona
ClaraLR IES Ramon Coll i Rodés Girona
dora28 IES Ramon Muntaner Girona
Ezexard IES de La Jonquera Girona
GG123 Maristes Girona Girona
Libertus vs illusio Escola Pia d'Olot Girona
MartaQ IES Ramon Coll i Rodés Girona
Mila Institut Cap de Creus Girona
MPR IES Ramon Muntaner Girona
Ponent IES Montgrí Girona
Xeniaventos IES de La Jonquera Girona
cecigomes242 IES Joan Solà Lleida
evaferib IES Canigó Lleida
laia.natalia IES Joan Solà Lleida
Lectorapaper Col·legi Sant Josep Lleida
Mariia13 Escola Vedruna Balaguer Lleida
teralx Escola Vedruna Balaguer Lleida
Carol,Hugo&Raquel IES Berenguer d'Entença Tarragona
Claudia llaveria Col·legi El Carme  Tarragona
DanaeCris17 IES Camí de Mar Tarragona
kaza0502 IES Joaquin Bau Tarragona
Laia2002 IES Lluís Domènech i Montaner Tarragona
marmartineezz IES Lluís Domènech i Montaner Tarragona
Nopavias Escola Elisabeth Tarragona
PeterExiste IES Joaquin Bau Tarragona
selenites IES Joaquin Bau Tarragona

A l'acte de Barcelona farem entrega del premi al professor/a més motivador/a. Aquests són els finalistes:
- Assumpció Espinosa de l'IES Victoria Kent d'Elx
- Joan Mulero del Col·legi N. S. de la Consolació de Ciutadella
- Olga Tribulietx de l'IES de La Jonquera


**Els grups que guanyin a millor història de les Illes Balears i del País Valencià seran convidats a assistir a l'acte de lliurament de premis de Catalunya (25 de maig a La Pedrera)


Recordeu que ens podeu seguir al Facebook i al Twitter per assabentar-vos de les darreres novetats del concurs!!

 





TRIA EL TEU INICI
Olor de colònia
SILVIA ALCÀNTARA  526 grups
El nom del vent
PATRICK ROTHFUSS  294 grups
L’aire que respires
CARE SANTOS  268 grups
L’altre costat de l’infern
JORDI SIERRA I FABRA  365 grups
L’aniversari
IMMA MONSÓ  354 grups
ELS ÚLTIMS PUBLICATS
CAPÍTOL 3
SALLEMANRESA7
Capítol 3: 6 anys més tard, dins una pizzeria australiana...
El Michael vol un altre tros! El Michael vol un altre tros! El Michael vol un altre tros!
Pizza! Pizza!
El Michael vol un altre tros! El Michael vol un altre tros!El Michael vol un altre tros!
Pizza! Pizza!
Un altre! (ooh) Un altre!
Pizza!
(ooh) Un altre!(ooh)
Pizza!
Llegir més

FORÇA
Capítol 3: 1970 La batalla del dimonis :
L’Ignasi va haver de lluitar amb els dimonis que els perseguien i llavors van fer el començament d’aquesta a l’Empire State Building al dia 30 de març el dimoni Asmodeus.
Masmodeus va estar buscant a l’Ignasi duran un mes sencer, al final el va trobar i el va intentar matar, però l’Ignasi el va enviar a
Llegir més
CONSELLS DELS EXPERTS
RECURSOS PEDAGÒGICS


INICIA SESSIÓ
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS2903
Usuaris registrats
VIDEO






Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
                   


Amb la col·laboració de:
        

[Web creada per Duma Interactiva]