Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq | Publica
GUANYADORS/ES MALLORCA

Millor Història de les Illes Balears:
Grup Udol format per Roser Moll Mascaró de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella

Primer Premi Mallorca:
Grup Candela-Maria format per Candela Almonacid Laborda i Maria Blanes Pérez de l'IES Joan Maria Thomàs de Palma

Segon Premi Mallorca:
Grup Angoixa format per Óscar García Salguero de l'IES Calvià de Santa Ponça
Grup MC1313 format per Mireia Llabrés Bauzà i Clara Ripoll París de l'IES Guillem Cifre de Colonya de Pollença

Finalistes:
Grup aina_llaneras format per Aina Llaneras Casas de l'IES Porreres de Porreres
Grup Carme Rosselló format per Carme Rosselló Solivellas
de l'IES Porreres de Porreres
Grup celiallabres format per Celia Llabrés Llovet del Col·legi La Purísima de Sa Vileta
Grup fatimabv format per Fàtima Bueno Vázquez del Col·legi Sant Vicenç de Paül de Llucmajor
Grup GraeciSemidei format per Miquel Maimó Vidal i Francesc Miquel Obrador Artigues de l'IES Felanitx de Felanitx
Grup NitBlanca format per Maria Àngels Axartell Carsi, Maria Campomar Pons i Roser Seguí Molina de l'IES Guillem Cifre de Colonya de Pollença
Grup PAREM EL TEMPS format per Antònia Maria Axartell Carsi,
Antònia Maria Axartell Gómez i Paula Palou Bauçà de l'IES Guillem Cifre de Colonya de Pollença
Grup Paula Rosselló format per Paula Rosselló Solivellas de l'IES Porreres de Porreres
Grup Rosseta15 format per Esther Adaolisa Dim del Col·legi Sant Vicent de Paül de Palma
Grup zoooila format per Zoila Enamorado Gómez de l'IES Porreres de Porreres


PAÍS VALENCIÀ

Millor Història del País Valencià:

Grup Marina.Navarro format per Marina Navarro Savall
del Centre Privat El Rebollet d'Oliva

Primer Premi Alacant:
Grup Álvaro Palomera format per Álvaro Palomera Ráez de l'IES Cayetano Sempere d'Elx

Primer Premi Castelló:
Grup Teamcassoleta format per Óscar Burguillo Ramón, Javier Navarro Ortiz i Gerard Serrat Mayayo
de l'IES Ramón Cid de Benicarló

Primer Premi València:
Grup Guillem.at format per Guillem Àlvarez Torres
de l'IES Comarcal de Burjassot
Grup Lucia Garrido Mañez format per Lucia Garrido Mañez de l'IES Laurona de Llíria


Millor Professor/a País Valencià:

Núria Gómez Juan
de l'IES Ramón Cid de Benicarló

Finalistes:

Grup albacanovasmolina format per Alba Cánovas Molina de l'IES Cayetano Sempere d'Elx
Grup AlbaiMeli format per Alba Ortiz Pérez-Ojeda
de l'IES Cayetano Sempere d'Elx
Grup aliciasantamaria format per Alicia Santamaría Quiles de l'IES Victoria Kent d'Elx
Grup Andrea62442 format per Andrea Tortosa Cabanes de l'IES Doctor Lluís Simarro Lacabra de Xàtiva
Grup AndreayCristina format Cristina Atienzar Arronis i Andrea Montero marí de l'IES Victoria Kent d'Elx
Grup Àngela López format per Àngela López Gomis de l'IES Victoria Kent
Grup As format per Cristina Albalat Torres, Paula Alcamí Esteve i Priscila Alcamí Esteve de l'IES Clot del Moro de Sagunt
Grup Atij format per Aitana Sanz de Ramón i Josep María Tomàs i Juan de l'IES Almussafes d'Almussafes
Grup camallu format per Jezabel Molina Calvo de l'IES José Vilaplana de Vinaròs
Grup celiaciudadreal format per Celia Ciudad Real Albert de l'IES Victoria Kent d'Elx
Grup CosaDeTres format per David García Alsina, Óscar García Alsina i Candela Romero Porres de l'IES Ramón Cid de Benicarló
Grup Elisa Cantavella format per Elisa Cantavella Bordils del Centre Privat Escuelas Pías de Castelló de la Plana
Grup emdiuenlaia format per Laia Morralla del Olmo del Centre Privat Escuelas Pías de Castelló de la Plana
Grup Esteer.olmos format per Ester Olmos Vela de l'IES El Ravatxol de València
Grup Jami format per Javier Pitarch Peris del Centre Privat Liceo de Benicàssim
Grup Jelly-A format per Jennyfer Lizaga Juarez i Noelia Luna Pitarch de l'IES José Vilapana de Vinaròs
Grup joscgo format per Carlos Goñi Serret, Óscar Sebastià Guarch i Joan Serrano Roig de l'IES Ramón Cid de Benicarló
Grup Juanjo Pumar Sánchez format per Juan José Pumar Sánchez de l'IES Cayetano Sempere d'Elx
Grup Lara format per Lara Ferrairo Rodenas de l'IES Mutxamel de Mutxamel
Grup LAURA CARDONA AVILA format per Laura Cardona Avila del Centre Privat La Salle de Benicarló
Grup Lumi format per Mízar Aznar Córdoba i Lucía Maciá Ortiz de l'IES Cayetano Sempere d'Elx
Grup mariamarzagil format per Cristina Colom Bayarri i Maria Marza Gil del Centre Privat La Salle de Benicarló
Grup mariatudor01 format per Ana Maria Alexandra Tudor de l'IES Victoria Kent d'Elx
Grup Marina Romero format per Marina Romero Lorenzo de l'IES Sant Vicente de Sant Vicent del Raspeig
Grup MEL format per Emma Garcia Achondia, Lara del Valle Pitarch i Mª Isabel Salvador Expósito de l'IES Serra d'Irta d'Alcalà de Xivert
Grup Miss.Secrets format per Valeria Nita de l'IES Vicent Sos Baynat de Castelló de la Plana
Grup nxrx02 format per Naiara Guilló Sempere de l'IES Cayetano Sempere d'Elx
Grup pauhuerta format per Pau Huerta Solís de l'IES Jaume I d'Ontinyent
Grup Rambal format per Raquel Lluch Calvet, Alba Ponce López i Belén Rambla Guillem de l'IES Ramón Cid de Benicarló
Grup Rueskas format per Sergio Ruescas Pérez de l'IES San Vicente de Sant Vicent del Raspeig
Grup sara0103 format per Sara Loughlimi Bellkharroub de l'IES Victoria Kent d'Elx
Grup SomEstudiants format per Eva De La Muela Marín, Antonio Marín Peinado i Miriam del Rosario Victoria Linares de l'IES Cabo de la Huerta d'Alacant
Grup Somniadores format per Noelia Breva Adell i Hong Ying Chen del Centre Privat Lice de Benicàssim
Grup Sospau format per Paula Ferreres Robles i Anna Sospedra Senar de l'IES Ramón Cid de Benicarló


EIVISSA

Primer Premi Eivissa:

Grup Norma Torres format per Norma Torres Ferrer de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà

Segon Premi Eivissa:
Grup Sentiments en paper format per Albert Cardona Ferrer i Chiara Eivissa Hommer
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà

Finalistes:
Grup _annatrsidavidpm format per David Pérez Meyerhoff i Anna Torres Costa
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Grup Chaini con capucha format per Mario López Medina i Jordi Tur Siverio
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Grup pilimas format per Pilar Rodriguez Mas de l'IES Sa Blanca Dona d'Eivissa
Grup silvia_noa_moha format per Mohamed Amin Ennakhli Sabil, Silvia Prats Costa i Noa Spínola Le Dour
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Grup Sweetie format per Noelia Marí Riera
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà
Grup wild13 format per Joan Costa Hammel i Geoffrey Guiang Serapon
de l'IES Sant Agustí de Sant Agustí des Vedrà


MENORCA

Primer Premi Menorca:
Grup Udol format per Roser Moll Mascaró de l'IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella

Segon Premi Menorca:
Grup Teresa777 format per Teresa Gener Pons de Salesians Ciutadella-Calós de Ciutadella*
Grup Germans JE format per Jordi Mascaró Janer i Enric Morlà Ponsetí de l'IES Josep Miquel Guàrdia d'Alaior*

*premi ex aequo

Millor Professor/a Illes Balears:
Nativitat Mir Pons
de l'IES Josep Miquel Guàrdia d'Alaior


Finalistes:

Grup Ainès format per Aina Enrich Pons i Agnès Giménez Salort de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaior
Grup An format per Ana Blecua Santamarta de l’IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
Grup Futures Escriptores format per Núria Juan Benítez i Gibet Melià Huguet de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaior
Grup Gatzona format per Júlia Bosch Taltavull de l’IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella
Grup iireeneqf format per Irene Quintana Ferràn de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaior
Grup iris salord format per Iris Salord Mesquida del Col·legi N.S. de la Consolació de Ciutadella
Grup lauraeva format per Eva Cáceres Juanico i Laura Seguí Forcada de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaoir
Grup Martina Piñero format per Martina Piñero de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaoir
Grup Ona Portella format per Ona Portella Genestar de l’IES Josep Miquel Guàrdia d’Alaoir
Grup TAC format per Caterina Novella Gener, Rita Marina Pardo Marquès i Adriana Suárez Díaz del Col·legi N.S. de la Consolació de Ciutadella
Grup wolf format per Teresa Moll Bosch de l’IES Maria Àngels Cardona de Ciutadella



* * *

Properes entregues de premis:


MENORCA: 8 de maig a la sala d'actes de l'Ajuntament de Ferreries (Carrer Sant Bartomeu, 55, Ferreries)

EIVISSA: 10 de maig a la Sala de Plens de la Conselleria d'Eivissa (Av. d'Espanya, 49, Eivissa)

VALÈNCIA: 15 de maig Ayre Hotel Astoria Palace (Plaça de Rodrigo Botet, 5, València)

MALLORCA: 17 de maig al Pati Ca n'Oleo (Carrer de l'Almudaina, 4, Palma)

CATALUNYA: 23 de maig a La Pedrera (Carrer Provença, 261-265, Barcelona)



Vols saber si ets un dels finalistes? Fes clic aquí :)

Recordeu que ens podeu seguir al Facebook i al Twitter per assabentar-vos
de les darreres novetats del concurs!!







TRIA EL TEU INICI
Li deien Lola
PILAR ROMERA  282 grups
Marina
CARLOS RUIZ ZAFÓN  630 grups
Un any i mig
SÍLVIA SOLER  231 grups
Joc de trons
GEORGE R. R. MARTIN  338 grups
Camps de maduixes
JORDI SIERRA I FABRA  650 grups
ELS ÚLTIMS PUBLICATS
CAPÍTOL 3
BOWIE
Capítol 3: La suau brisa càlida del vent de l'Est, ja no dansa sobre el meu cos i per als meus terrors mentals imagino que la minúscula dona bella que ballava el seu vals, tango i rumba va morir per una espera eterna. Assumeixo que morire en aquest àrid desert on guardo mars d'aigua i ara només té dunes de sorra i raigs de focs que cremen, en aquesta guerra a la qual m'he vist implicat
Llegir més

MC1313
Capítol 3: -Jo vull venir, perquè no puc venir?
-Ja t’ho he explicat, Marina, el viatge és llarg i dur, és millor que quedis aquí. Na Meritxell, l’amiga de la teva mare es quedarà amb tu aquesta setmana, dormirà a l’habitació dels convidats, per si la necessites.
A més, no pots faltar a l’escola, oi?
-Segurament que la senyoreta
Llegir més
CONSELLS DELS EXPERTS
RECURSOS PEDAGÒGICS


INICIA SESSIÓ
Grup 
Contrasenya 
No recordo la contrasenya
PARTICIPANTS3593
Usuaris registrats
VIDEO








Bases | Participa | Premis| Calendari | Llistat de Participants | Treballs Publicats | Notícies | Històric del concurs | Contacte i Faq
Organitza:




Amb el suport de:
                   


Amb la col·laboració de:
        

[Web creada per Duma Interactiva]